Komisja kwalifikacyjna 65. OKFA

Michał Szcześniak

Reżyser i scenarzysta. Laureat ponad trzydziestu nagród filmowych w Polsce i za granicą. Jego film „Punkt wyjścia” miał premierę na festiwalu Sundance i znalazł się m.in. na shortliście do Oscara w 2014 r. Autor filmów: „Łódka”, „Sashka, Sashka”, „Punkt wyjścia” i „Spitsbergen”, reżyser teatru telewizji „Porwać się na życie”. W tym roku premierę będzie miał jego pełnometrażowy debiut „Fisheye”.

Marcin Radomski

Dziennikarz i krytyk filmowy. Ukończył kulturoznawstwo w Instytucie Kultury Polskiej na UW. Studiował również Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie i dziennikarstwo filmowe w Collegium Civitas. Od kilku lat pisze o polskim i zagranicznym kinie oraz przeprowadza wywiady dla „Kina”, „Dziennika. Gazety Prawnej”, „Magazynu Filmowego SFP”, Onetu, Wirtualnej Polski, Culture.pl, naekranie.pl, Weekendu.gazeta.pl. Redaktor w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Pracował jako redaktor i wydawca w „Hali odlotów”  TVP Kultura i „Kocham kino” TVP 2. Relacjonuje zagraniczne festiwale filmowe m. in. w Berlinie i Cannes. Wykładał w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa. Od lat współpracuje z najważniejszymi festiwalami filmowymi w Polsce. Przez cztery lata był koordynatorem programowym Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych – CINEMAFORUM w Warszawie. Od kilku miesięcy prowadzi autorski kanał na YouTube – KINOrozmowa (https://bit.ly/2QgptUg), gdzie rozmawia z aktorami i reżyserami o aktualnych premierach kinowych.

Witold Kon

Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. Działa w niezależnym ruchu filmowym od 1982 r. Do 1989 r. Wiceprzewodniczący, później Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce. W 1983 r. inicjator festiwalu filmowego dla najmłodszych twórców (obecna nazwa „Dozwolone do 21”). Dyrektor jego pierwszych dwunastu edycji. W 1997, 2003 oraz 2009 r. (Warszawa i Gdańsk) był Dyrektorem Światowych Festiwali Kina Niezależnego UNICA.

Wielokrotny członek jury festiwali krajowych i międzynarodowych. Prezes Fundacji CinemaArt oraz pomysłodawca i organizator festiwalu Grand Off – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.