Mika URBANIAK & Victor DAVIES „Art Pop”

Hipnotyzujący głos Miki, świeże, zaskakujące aranżacje Victora, energetyczne brzmienia, unikalne interpretacje. Wykwintna mieszanka stylów muzycznych oraz fussion dźwięków i ekspresyjnych kolorów z obrazów Victora. To wszystko będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas koncertu galowego 65. OKFA, który uświetni jubileuszową edycję festiwalu.

1.06.2019

19:00

Miejsce:
Koniński Dom Kultury
Bilet: 35 zł
kasa CKiS lub www.ckis.konin.pl oraz od 29 maja również w KDK (płatność wyłącznie gotówką)

Mika Urbaniak to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Córka dwojga legendarnych artystów – ikon jazzu: Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka – rosła w świecie muzyki i sztuki. „Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia” – podkreśla Mika. Jej charakterystyczny, pełen melancholii timbre głosu hipnotyzuje słuchaczy, a rytmiczny, porywający i poetycki styl rapowy jest pełen ekspresji oraz dowodzi bogatej, twórczej wyobraźni. Od lat koncertuje na całym świecie. Współpracowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincym Jonesem i jego Big Bandem. Brała udział w wielu projektach, spotykając się z bardzo pochlebnymi recenzjami. Jej pierwszy album „Closer” zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem przy tworzeniu albumu „FollowYou”, który otrzymał nagrodę Best Pop Album i „Once in a Lifetime”, inspirowanym muzyką jazzową. Albumy te zyskały duże uznanie. Obecny projekt „Art Pop” to duet z Victorem Daviesem, zawierający covery z lat 80. i 90. w świeżym, nowym brzmieniu. Płyta będzie miała premierę w maju br.

Victor Davies – londyńczyk o afrykańskich korzeniach. Wyjątkowo utalentowany i wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer, malarz. Tworzy od 14 lat. Pierwszy album Victora zyskał ogromne uznanie krytyków i entuzjastyczne recenzje – Magazyn „Q” napisał, że: „utwory Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom”. Kolejny album „Hoxton Popstars” był numerem jeden w Japonii, a utwór „Fire” utrzymywał się na liście przebojów przez kilka tygodni. Trzeci krążek „Hearthe Sound” nagrał z nominowaną do nagrody Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto, którą urzekły charakterystyczne dźwięki Victora będące wyrafinowanym połączeniem akustycznej i popowej estetyki. Dużo podróżował – ma na swoim koncie m.in. trasę koncertową po Europie, USA i Japonii, gdzie występował w 16 legendarnych klubach Blue Note. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami na całym świecie, jak: Quincy Jones, Richard Bona, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolik, Maryla Rodowicz, Marysia Sadowska, Skubass, Urszula Dudziak i inni. Jest producentem dwóch albumów Miki Urbaniak: „FollowYou” i „Once in a Lifetime”. Victor nadal rozwija swoją kreatywną wizję świata w różnych mediach – tworzy klipy muzyczne, filmy i jest znakomitym malarzem. O sztuce mówi: „Muzyka to muzyka. Nie widzę granic, jeśli chodzi o gatunki. Staram się nie uznawać tych ograniczeń podczas tworzenia. Sztuka jest sztuką, bez względu na to, czy maluję, tworzę muzykę, film, czy klip. Używam tylko różnych mediów w drodze do tego samego celu”.